Biz Kimiz:

Derin yoksulluk içinde yaşayan insanların çoğunluğunu kadınlar ve çocukların oluşturduğu ülkemizde, kadınların ekonomik ve sosyal hayatın aktif katılımcıları olmalarının toplumsal kalkınmanın sağlanması için zorunlu olduğu düşüncesiyle yola çıkan 20 kadınız.

Kadınların insan onuruna yakışır şekilde çalışması, maddi ve manevi değer yaratması, ülke ekonomisine katkıda bulunmasını her şeyin üstünde tuttuk ve çalışmanın, üretmenin, dostluğun, yardımlaşmanın, umudun adını Harmoni koyduk. Üreten kadının olduğu özgüvenli, saygın, çağdaş toplum için çalışıyoruz. Çeşitli nedenlerle tam zamanlı çalışamayan kadınlara kendi becerileri ve tercih ettikleri çalışma saatleri doğrultusunda çalışma imkânı sunuyor, mesleki eğitimlerin yanı sıra çalışma hayatı ve sosyal hayata yönelik eğitimlerle gelişimlerini destekliyoruz. Bugüne kadar 160’tan fazla kadına eğitimler verdik ve gelir elde etme imkânı sunduk.

Koç Üniversitesi Sosyal Etki Forumu’nun Change with Business Projesi, Mikado Sürdürülebilir Kalkınma Danışmanlığı’nın Yatırıma Hazır Sosyal Girişimciler Sertifika Programı ve Türk-Alman İşbirliğinde Mesleki Beceri Geliştirme (TAMEB) Projesi dahilinde bize destek veren Danimarkalı tasarımcımızdan öğrendiklerimizle etki alanımızı genişletiyoruz. Devam eden projelerimiz, programlardan öğrendiklerimiz ve sürekli yenilediğimiz mesleki ve sosyal eğitimlerimizle, kadınlarımıza iş imkânı sunuyor; tamamı doğal ve yerli malzeme el işi çantalar, oyuncaklar ve ev dekorasyonu ürünleri üretiyoruz.

100’ün üzerinde ürünümüzle doğallıktan yana olan, el yapımı, özel tasarımlı ürün kullanmak isteyen kadın-erkek, yaşlı-genç, anne-öğrenci herkese hitap ediyoruz. Bireyler haricinde kurumlarla da özel günlerde veya talepleri dâhilinde ortak çalışmalar yapıyoruz.

KEDV (Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı) ile birlikte bugüne kadar Petrol Ofisi Gönül Ağacı Projesi’ni, sektörde öncü tekstil firması reklam afişlerini geri dönüştürerek ile çanta üretimi projelerini hayata geçirdik. Anadolu Efes, Kara Fırın ile toplamda 3000’i aşkın adette özel çalışmalar gerçekleştirdik.

Kadınlarımızın yaptığı özel ürünlerle buluşarak bu toplumsal amacımıza destek olmak isteyen herkesi hikayemize ortak olmaya davet ediyoruz…

Vizyonumuz:

Vizyonumuz; işi, üretkenliği, arkadaşlığı, işbirliğini ve umudu biraraya getirmek, ve modern bir toplumda üretken kadınları destekleyerek çocuklarımız ile kendimiz için bir gelecek inşa etmektir.

Misyonumuz:

Misyonumuz; tam zamanlı çalışamayan kadınları, gerekli eğitimleri vererek işgücüne dahil etmek, onlara yetenekleri ile çalışma saatlerine uygun iş fırsatları sağlamaktır. 

 Vaadimiz:

İş talep eden tüm kadınlara; koşullar, satış ve gelirlerimize bağlı olarak dönemsel veya düzenli iş temin etme imkânı sunmaktır. Çünkü biz,

Kadın Emeğinin ve Dokuların Harmonisi” 

önemlidir diyoruz.

Ürünlerimiz:

Özenle üretilen koleksiyonumuzda Türkiye’nin en kaliteli koyun ve dana derisi, geri dönüştürülmüş kağıt ip, kendir ipi, geleneksel Türk kotonu, cendere, keten gibi yerli ve doğal malzemeler ve kumaşlar kullanıyoruz. Sizin ve çocuklarınızın sağlığına önem veriyoruz. Bu nedenle doğal ve sürdürülebilir materyalleri yerli üreticilerden temin ediyoruz.

Kooperatifimize Değer Katan Kurumlar